» 
»
 

Kanter ve Şükür ile yazışmaları deşifre olan Atalay Demirci tutuklandı

Ayyıldız Tim tarafından sosyal medya hesabı hacklendikten sonra Fetullah Gülen’e yakınlığı bilinen Enes Kanter ve Hakan Şükür ile direk mesajları deşifre olan komedyen Atalay Demirci 4. Sulh Ceza Hakimliğin sevk edilmesinin ardından tutuklandı.

Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği “Yetenek Sizsiniz” adlı yetenek yarışmasından sonra şöhrete kavuşan Atalay Demirci, Twitter hesabının hacklenmesinin ardından dün Ankara’da gözaltına alınmıştı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Demirci, emniyetteki işlemlerinin tamamlanması sonrasında bugün Ankara Adliyesi getirildi.

Sosyal medya hesabı üzerinden DM yoluyla Fetullah Gülen’e yakın isimlerden basketbolcu Enes Kanter ve eski futbolcu ve milletvekili Hakan Şükür ile görüşmelerinin ortaya çıkmasının ardından FETÖ darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı. Savcılık sorgusu sonrasında “terör örgütüne üye olma” suçundan Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Demirci, tutuklandı.

Kanter ve Şükür ile yazışmalarını ve onlarla görüştüğünü kabul eden Demirci ifadesinde, Fetullah Gülen ile tanıştığını da kabul etti. Demirci ayrıca tanıdığı abilerin bunun üzerine 'Sen özel bir insansın, hoca efendi seni sevmiş, yoksa görüşemezdin' dediklerini de anlattı.

Emniyetteki ifadesinde kendisi için yarışma programında oy kullananlar arasında örgüt mensuplarının payı olduğunu düşündüğünü söyleyen Demirci, örgüt ile bağlantılarını anlattı. 9 yaşında amcası tarafından Amasya Yetiştirme Yurdu’na yerleştirildiğini, 1995 yılında ise Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nda memur olarak göreve başladığını anlatan Demirci, memurluk “sıkıcı” gelmesi üzerine sahne hayatına girdiğini ifade etti.

7 yıl boyunca Dünya Radyo’da “Kelalaka” adlı bir program sunduğunu, yurt dışında programlara katıldığını, bu süre zarfında FETÖ bağlantılı dershane, dernek ve okullarda gösteri yaptığını anlatan Demirci, 2005’te katıldığı bir festival öncesinde Muhammet Yusuf Kulaksız isimli şahsın kendisini Fetullah Gülen ile tanıştırmak üzere yanına götürdüğünü ve bu görüşmenin yaklaşık 1 saat sürdüğünü söyledi.

Cemaat sayesinde popüleritesinin arttığını ifade eden Atalay Demirci, direk destek görmediği ancak 2013 yılında “Yetenek Sizsiniz” yarışmasında kendisi için kullanılan oylarda cemaate bağlı kişilerin olduğunu düşündüğünü ifade etti. Bu insanları örgüt mensubu olarak değil de hayırlı bir iş yapan grup olarak gördüğü için aynı safta durduğunu da aktaran Demirci, bugüne kadar geçirdiği her an yüzünden pişmanlık içinde olduğunu dile getirdi. Demirci, Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine konuldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *