» 
»
 

Kapatılan Gediz Üniversitesi akademisyenlerine FETÖ gözaltısı

İzmir'de yürütülen FETÖ soruşturmasında kapatılan Gediz Üniversitesi'nin akademik ve idari kadrosuna operasyon düzenlendi. Operasyonda hakkında gözaltı kararı verilen 33 kişiden 14 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir'de Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gediz Üniversitesi akademisyenleri ve idari kadrosuna operasyon düzenledi. Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Batu tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında İzmir merkezli 4 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Sabaha karşı ekiplerin İzmir, İstanbul, Manisa ve Adana'da bazı adreslere düzenlediği KHK ile kapatılan Gediz Üniversitesi akademisyenleri ve idari kadrosuna yapılan eş zamanlı operasyonlarda 14 kişi gözaltına alınırken, örgütlü suçlar savcısı Ayhan Yılmaz tarafından yürütülen soruşturmada da haklarında gözaltı kararı bulunan 19 şüphelinin yakalanması için çalışmalar yapıldığı bildirildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcılarından Ayhan Yılmaz'ın yürüttüğü soruşturma kapsamında daha önce 101 zanlıya yönelik operasyon gerçekleştirilmiş, kapatılan Gediz Üniversitesi kurucu üyelerinden TMSF'ye devredilen Küçükbay Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay tutuklanmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *