» 
 

Kapıkule'deki uzun kuyruklar dönüş yolundaki gurbetçilere pes dedirtti

İzin süreli dolan gurbetçiler Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde bulunan evlerine gidebilmek için geçmeleri gereken Kapıkule Sınır Kapısı'nda 3 kilometreyi bulan kuyruklar oluşturdu...

Gurbette yaşayan Türk vatandaşlardan bazılarının izin sürelerinin bitmesi nedeni ile dönüş yaşadıkları ülkelere dönüş yolculukları başladı. Bu bağlamda aynı sürede izinleri biten gurbetçilerin Türkiye'den çıkış için kullandıkları Kapıkule Sınır Kapısı da bu yoğunluktan nasibini aldı. 3 kilometreyi bulan araç kuyruklarının oluştuğu kapıda çıkış işlemleri hız kesmeden devam etmekte.

Almanya'da bir otomotiv firmasında çalışan ve yaklaşık 6 saattir beklediğini ifade eden bir yolcu, bu çileyi her sene çektiklerini kendileri ile ilgilenilmediğini, pazartesi iş başı mecburiyeti olmasına rağmen daha ne kadar beklemek zorunda kalacaklarını bilmediğini anlattı. Kuyrukta beklemekte olan bir başka gurbetçi de neden beklediklerini bilmediklerinin yaşananların tam bir çile olduğunu belirtti. 

Gurbetçilere yardımcı olmak için yol boyu önlemler alan polis ekipleri araçları yoğunluğu daha az olan Pazarkule Sınır Kapıları'na yönlendirdiği bilgisi alındı. Yetkililerin yaptığı açıklamalara göre dünden bu yana 50 binden fazla Türk'ün ülkeden çıkış yaptığı öğrenildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *