Kar etkisini artırdı! O bölgelerde okullar tatil

Dün akşam saatlerinde başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden kar yağışları hayatı olumsuz etkiledi. Van'da kent merkezine yaklaşık 20 santimetre kar yağdı. Kar yağışlarının ardından Artvin, Van, Rize ve Giresun'dan kar tatili haberleri art arda geldi.

Kar yağışlarının etkili olmasının ardından okullara 1 gün ara verildi. Öte yandan kamu kurumlarında çalışmakta olan hamile ve engelli olanlara da idari izin verildi. Dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini bugün sabah saatlerine kadar gösteren kar yağışları, Van'da hayatı olumsuz etkiledi. Van merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu. Yüksek kesimlerde ise kar kalınlığı yarım metreye ulaşıyor.

Kar nedeni ile çok sayıda mahallesinin yolu ulaşıma kapandı. Şehir içerisinde ise trafik yoğunluğu gözden kaçmadı. Kar yağışlarına hazırlıksız yakalanan araçlar ise yollarda kaldı. Yoğun kar yağışının ardından Karayolları ile belediye ekipleri, kar yağışından dolayı kapanana yolları açmak için çalışma başlattı. Kardan dolayı Van genelindeki bütün okullar 1 gün tatil edildi. Öte yandan kamuda çalışan engelli ve hamilelere de idari izin olanağı sağlandı.

ARTVİN'DE 1 GÜN TATİL

Artvin merkez ile Borçka, Murgul İlçelerinde etkili olan kar yağışlarından dolayı eğitime 1 gün ara verildi. Artvin Valiliği tarafından yapılan hyazılı açıklamada, kar ve buzlanma nedeni ile Artvin merkez, Murgul ile Borçka ilçelerindeki tüm okullarda eğitim ve öğretime bugün ara verildiği açıklandı. Ayrıca kamuda görevli hamile ve engellilere de idari izin verildiği duyuruldu.

GİRESUN'DA 4, RİZE'NİN 2 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL

Giresun'un Yağlıudere, Doğakent, Çanakçı ile Dereli ilçelerinde okullar bir gün olmak üzere tatil edildi. Rize'nin Hemşin ile Çamlıhemşin ilçelerinde, yoğun kar yağışınına rıdndan meydana gelen buzlanma nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu. Kamuda görevli hamile ve engelli personele de bir gün idari izin verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *