» 
»
 

Kar geri geliyor! 20 Ocak 2017 hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, İç Ege, Marmara'nın güney ve doğusu, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Hatay, Tekirdağ, Kars, Ardahan ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yağışların genellikle yağmur ile kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Hatay ve Şırnak çevrelerinde yağmur şeklinde oalcağı tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis görüleceği bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde 2 ile 4 derece azalacağı, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genel olarak kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

20 Ocak Cuma hava durumu bazı illere göre şöyle; Ankara 4 derece çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, İstanbul 4 derece çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, Bursa 5 derece çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, İzmir 11 derece parçalı ve az bulutlu olacak.

Adana 16 derece parçalı ve az bulutlu, Antalya 17 derece parçalı bulutlu, Samsun 7 derece çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Trabzon 8 derece çok bulutlu, aralıklı olarak yağmurlu, Erzurum -4 derece parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır 10 derece parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *