» 
»
 

Kar kapıya dayandı! Sıcaklıklar düşüyor

Ege ve Akdeniz bölgeleri haricinde Anadolu'da ve Trakya'da yarın kar yağışlarının yurt genelinde etkisini göstermesi bekleniyor. Öte yandan yurt genelinde hissedilir derecede hava sıcaklıkları da düşünüyor.

Yarın kar yağışları yurdun büyük bir kısmını etkisi altına alacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerine göre, 13 Aralık'tan itibaren yurt genelinde sıcaklıkların azalması hissedilir derecede olacak. kar yağışları yarından itibaren yurdun büyük bir kısmını etkisi altına alacak. Ege ve Akdeniz bölgelerinin kıyı kesimleri haricinde, Anadolu'da ve Trakya'da kar yağışları bekleniyor. Yurdun doğu ve kuzey kesimlerinde ise kar yağışlarının yoğun olarak görülmesi bekleniyor.

Trakya'da ise kar yağışlarının 14 Aralık Çarşamba günü etkisini kaybedeceği, 15 Aralık Perşembe günü ise etkisini yeniden göstermesi tahmin ediliyor. Bölgede kar yağışları beraberinde hava sıcaklıklarını da düşürüyor. Yurdun bazı kesimlerinde hissedilir derecede hava sıcaklıklarının düşerken, bazı kesimlerde ise 10 dereceye kadar hava sıcaklıkları düşecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *