» 
»
 

Kar ve yağmurlu bir Kasım günü

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kayseri çevreleri aralıklı yağışlı olacak. Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu ile İç Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur bekleniyor. 1 Kasım hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre hava sıcaklıkları iç ve doğu bölgelerde 2 ile 6 derece azalıyor. Diğer kesimlerde ise önemli bir değişişiklik beklenmiyor. Ülke geneli parçalı bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kayseri ve İstanbul'un çevrelerinde bugün aralıklı yağış bekleniyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak şeklinde, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi, yüksek kesimlerde kar şeklinde olacak yağışlar, Bartın, Zonguldak, Rize çevreleri, Artvin'in kıyı kesimleri, Trabzon'un doğu kesimleri, Doğu Akdeniz'in doğusu, Doğu Anadolu'nun doğu ve güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuvvetli olarak bekleniyor. Bitlis v eMuş çevrelerinde ise yerel olmak üzere çok kuvvetli yağışlar bekleniyor.

1 Kasım illere göre hava durumu ise şöyle, Ankara 8 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden itibaren yağmurlu, doğu ve kuzey ilçelerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimleri kar yağışlı olması bekleniyor. İstanbul 16 derece parçalı ve çok bulutlu, sabahın ilk saatlerinde Anadolu Yakası'nda ve daha sonra il genelinde yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. İzmir 19 derece parçalı bulutlu, Bursa 15 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı, Antalya 21 derece parçalı bulutlu, Konya 10 derece parçalı v eçok bulutlu, Samsun 13 derece çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Trabzon 11 derece çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, doğu ilçeleri sabah saatlerinde kuvvetli yağışlı, Erzurum 4 derece çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Dihyarbakır 14 derece çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağank yağışlı, gece saatlerinden itibaren kuvvetli yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *