» 
»
 

Kar yağışı 20 Aralık salı itibariyle yeniden başlıyor

Yarın itibariyle Karadeniz üzerinden gelecek olan yeni yağışlı sistem Türkiye'yi etkisi altına alacak. Kıyılarda karla karışık yağmur, iç bölgelerde ise kar yağışı bekleniyor.

Türkiye yarından itibaren kuzeyden gelecek yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisiyle büyük bölümünde yağış görecek. Kıyı bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak olan yağışların iç kesimlerde kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Çarşamba günü yağışlar Marmara'nın kuzeydoğusu ile Batı ve Orta Karadeniz kıyı kesimlerde karla karışık yağmur şeklinde beklenirken, Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde ise kar şeklinde olacak.

Akdeniz'in iç kesimlerinde, İç Anadolu'nun güneyinde ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Hatay ve Osmaniye'de kar yağışının yoğun olacağı tahmin ediliyor.

Yurdu etkisi altına alacak olan yağışların hafta sonuna kadar sürmesi beklenirken, hava sıcakları da yağışlar nedeniyle biraz yükselecek. Ancak yine de Türkiye'de hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek. Özellikle güney ve iç kesimlerdeki yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşlar uyarıldı. Meteoroloji'den yapılan açıklamada vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *