» 
»
 

Kar yağışı Erzurum ve Kars'ta başladı

Hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi ile birlikte Erzurum ve Kars'ta kar yağışı başladı. Gece saatleri boyunca etkili olan kar yağışından dolayı sabah saatlerine kadar her yer beyaza büründü.

Bölge genelinden dünden bu yana yağmurlu havanın etkili olmasının ardından, Eruzurum'da kar yağışı görüldü. Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı, kara yollarında araç sürücülerinin zor anlar yaşamasına neden oldu. Erzurum-Tortum kara yolunun yüksek kesimlerindeki kar yağışı nedeniyle Güzelyayla Geçidi'nde kar kalınlığı 10 santimetreyi buldu. Erzurum merkezine bağlı Karagöbek Mahallesi'nde mevsimin ilk karının görülmesinin ardından heryer beyaza büründü.

Kars'ta ise hava sıcaklıklarının sıfırın altında -1 dereceye düşmesi ile mevsimin ilk karı yağmaya başladı. Kars'ın kent merkezinde gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeni ile sabah kalkan vatandaşlar heryerin karla kaplandığını gördüler. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşmesi ve sıfırın altında 1 dereceye kadar görülmesiyle etkisini gösteren kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kar yağışının sabah etkisini artırması ile sabah okula ve işe giden vatandaşlar karda yürümekte zorlandılar. Kar yağışının gün boyunca görülmesi bekleniyor.
Kentte kar yağışının bugün öğleye kadar devam etmesi bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *