» 
»
 

Kar yağışı kapıya dayandı! 13 Aralık hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak yağışlı geçmesi bekleniyor. İstanbul'da sabahın erken saatlerinde yağmur, öğle saatlerinden itibaren ise karla karışık yağmur ve zamanla kar yağışı olacak. 13 Aralık güncel hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yurt geneli parçalı çok bulutlu ve aralıklı olarak yağışlı geçecek. Yağışlar genel olarak Ege ve Akdeniz'in kıyı kesimleri, Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı olmak üzere Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz, Güneydoğuı Anadolu, Kayseri, Ordu, Sivas, Yokat, Balıkesir, Sakarya, Bursa, Yalova, Ağrı, eruzurm, Muş, Bitlis, Ardahan ve Şırnak'ın çevrelerinde kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde ise iç ile doğu kesimlerde buzlanma ve don hadisesi olacak. Hava sıcaklıkları ise yurt genelinde 5 ile 10 derece azalacak.

Bazı illere göre 13 Aralık Salı hava durumu şöyle, Ankara 4 derece parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu ve öğle saatlerinden gece saatlerinde kadar aralıklı kar yağışlı olacak. İstanbul 6 derece parçalı ve çok bulutlu, yağışlı ve öğleden itibaren karla karışık yağmurlu ve zamanla akr yağışlı, İzmir 11 derece parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu olması bekleniyor.

Adana 13 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kuvvetli sağanak yağışlı, Antalya 17 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı olacak. Samsun 10 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu ve akşam saatlerinden sonra itibaren karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı olması bekleniyor. Trabzon 10 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmurlu akşam saatlerinden itibaren ise karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak.

Erzurum 3 derece parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı, Diyarbakır 4 derce parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu ve zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak. Yağışların akşam saatlerinde kuvvetli olarak görülmesi tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *