» 
»
 

Kar yağışları yurdu etkisi altına aldı! 16 Aralık hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde kar yağışları hakim olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinin altında seyrini sürdürecek. 16 Aralık Cuma illere göre yurtta güncel hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yurdun büyük bir kısmı yağışlı olacak. Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in kıyıları, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu'nun güneydoğu kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun dousu, Afyonkarahisar, Kütahya, Karaman, Hayat, Niğde ve Kilis çevreleri ile Antalya'nın doğu, Mersin'in batı ilçelerinde yağmur, yağışlı olan diğer yerlerin karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Kastamonu ve Sinop'un kıyı kesimlerinde ise yoğun kar yağışı olacak. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

16 Aralık bazı illere göre hava durumu şöyle; Ankara 2 derce parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde il geneli ile öğle saatlerinde kuzey kesimleri hafif kar yağışlı, İstanbul 6 derece, İzmir 10 derece parçalı bulutlu olacak. Adana 13 derece parçalı bulutlu, Antalya 14 derece parçalı ve çok bulutlu, doğu ilçeleri yağmurlu, Samsun 6 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı olması bekleniyor.

Trabzon 6 derece parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı olacak. Erzurum -7 derece parçalı ve çok bultulu, Diyarbakır 2 derece parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *