» 
»
 

Kar yüzünden çöken halı saha çatısının altında can verdi

Muş ilçe merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle karın ağırlığına dayanamayan halı sahanın çatısı çöktü. Çatının altında kalan bir lise öğrencisi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre yaşanan üzücü olay, Muş il merkezine bağlı Yaygın beldesinde yaşandı. İddialara göre bölgede etkili olan yoğun kar yağışı dolayısı ile üzerinde biriken karın ağırlığını kaldıramayan halı saha çatısı çöktü. Bu esnada çatının altında kalan öğrencisi Fevzi Ekmen ağır yaralandı.

Ekiplerce çöken çatının altından çıkarılarak Muş Devlet Hastanesine kaldırılan Ekmek hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olay esnasında halı sahaya olan ve yaşananları gören öğrencilerden Resul Çalışıcı’nın anlattıklarına göre top oynadıkları esnada halı sahayı oluşturan demirlerden bir ses duydukları sonrada patlamaya benzer bir gürültü ile dışarı koştuklarını ifade etti.

Tam bir can pazarı yaşandığını ifade eden Çalışıcık kimi öğrencilerin kendisini yırtılan tellerden dışarı atmak için uğraştığını, kendisinin kapıdan çıkmayı başardığını ancak hayatını kaybeden arkadaşının geride kaldığı için demirlerin altında kaldığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *