» 
»
 

Karabük'te askerler arasında kavga: 10 yaralı

Karabük'ün Safranbolu İlçesindeki 125. Jandarma Eğitim Alayında bulunan iki grup asker arasında tartışma çıktı. Tartışmanın şiddetinin büyümesi ile kavgaya dönüştü ve kavgada 1'i ağır 10 asker yaralandı.

Safranbolu'da yer alan 125. Jandarma Eğitim Alayında askerler arasında çıkan kavgadan alınan bilgilere göre, alaydaki yemekhanede bulunan 30 asker arasında sözlü tartışma çıktı.Tartışmanın şiddetlenip kavgaya dönüşmesi ile birlikte durumu fark eden nöbetçi subay, kavga eden askerleri ayırmak için havaya 6 el ateş etti. Diğer askerler, kavga edenleri güçlükle ayırdılar. Fakat aldıkları darbeler ile 10 asker yaralandı. Olay yerine ambulans çağırılması üzerine yaralanan askerler Karabük'te ve Safranbolu'da bulunan çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Olayla ilgili Karabük Valisi Mehmet Aktaş'ın Anadolu Ajansı bünyesinde görevli muhabire yaptığı açıklamada, meydana gelen kavganın iki grup asker arasında çıktığını ve kavgada yaralanan askerlerden 1'inin durumunun ciddi, ötekilerin ise durumlarının hafif olduğunu belirtti. Mehmet Aktaş, kavganın izinden alaya alkollü bir şekilde dönen askerin acemi erler ile tartışması üzerine çıktığını, durumu fark eden rütbelilerin duruma müdahale ettiklerini, yaralanmaların kavgadan dolayı meydana geldiğini ve silahla yaralanmanın olmadığını bildirdi. Ayrıca rütbeli askerlerin çıkan kavgayı engellemek için havaya ateş açtığını, kavgada yaralanan askerlerin çeşitli hastanelerde tedavi altına alındığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *