» 
»
 

Karabük'te staja giden genç kız kalp krizinden hayatını kaybetti

Karabük'te staj yaptığı iş yerine giderken aniden kalp krizi geçiren 19 yaşındaki lise öğrencisi Mersiye Ebru Çorbacıoğlu birgün önce acil servisteki normal muayenesinden bir gün sonra kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Karabük merkezdeki Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde grafik ve fotoğrafçılık bölümü öğrencisi 19 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Mersiye Ebru Çorbacıoğlu sabah saatlerinde staj yerine gitmek için yola çıktı. Karabük merkezdeki Soğuksu Mahallesi'ndeki toplu konutlardaki evinden çıktı. Yaklaşık 150-200 metre yürüdükten sonra aniden yere düştü. Çorbacıoğlu'nun yere yığıldığını görenler acil sağlık ekiplerine haber verdiler. Gelen ambulans ile Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan genç kız sağlık ekiplerinin tüm müdahahelelerine rağmen hayatını kaybetti.

Çorbacıoğlu'nun kalp krizin yaşamını yitirdiğinden şüphelenen doktorları yapılacak otopsiden sonra ölüm sebebini kesinleştirecekler. Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi'nde hastaneye acil kaldırılan Mersiye Ebru Çorbacıoğlu'nun, ilk olarak kalp krizi geçirdiği hastaneye geldiğinde kalbinin durduğunu ancak doktorların acil tedavilerinin sonucu hayata geri döndürüldüğünü, önce anjiyoya alınarak kalpteki damar yollarında damar yollarının açık olduğu belirlenmişti. İkinci bir kalp durmasından sonra da Çorbacıoğlu hayatını kaybetmiştir.

Çorbacıoğlu bir gün önce de kalp sıkışması şikâyeti ile hastaneye kaldırılmıştı...

Mersiye Ebru Çorbacıoğlu staj yaptığı iş yerinde kalbinde sıkışma hissetmesinden dolayı staj yaptığı iş yerindeki arkadaşlarının ısrarıyla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisine kaldırıldığı ve yapılan tetkiklerin EKG'nin temiz çıktığı Kardiyoloji'deki doktorların muayenesinden de herhangi bir sorun olmadığı söylendi. Birgün sonra ise iş yerine giderken hayatını kaybeden Çorbacıoğlu'nun ailesi hastane morguna koşuşturdular. Anne Hatice ve Baba İbrahim Çorbacıoğlu'nun gözyaşları sel oldu. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *