» 
 

Karadeniz'de palamut bereketi tezgahlara yansıdı

Karadeniz'de aniden bol miktarda palamut avlanması, hem balıkçıları hem de vatandaşları sevindirdi. Bol miktarda palamut balığının avlanması tezgahlara olumlu yansıdı. Samsun'da palamut balığının 3 tanesi 10 liraya kadar düştü.

Balık fiyatlarında dalgalanma yaşanıyor. Bir hafta cep yakan balığın fiyatında bir sonraki hafta büyük düşüş görülebiliyor. Havaların soğuması ile birlikte balık fiyatları düşmeye başlıyor. Samsun'da birkaç gün önce serinleyen havalar nedeni ile balık fiyatları düştü. Geride bıraktığımız hafta tanesi 10 liraya satılan palamut balığının 3 tanesi 10 liraya satılmak üzere tezgahlara düştü.

Hamsi olmamasına rağmen palamutta patlama yaşandığını belirten balıkçılar, 1 hafta önce palamudun tanesinin 10 lira olduğunu ancak şimdi 3,4 tanesinin 10 liradan satıldığını belirtiyor. Karadeniz'de palamut bereketi yaşanması ile birlikte hem balıkçılar hem de vatandaşların yüzü gülüyor. Şu anda istavrit 7, barbun 10 ve mezgit 10 liradan tezgahlarda yerini alıyor. Yakın zamanda hamsinin de çıkması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *