» 
»
 

Karakız uçurumda 14 gündür mahsur kaldı kurtarılmayı bekliyor

Osmaniye'nin Kadirli İlçesinde Karakız adlı bir keçi uçurumda mahsur kaldı ve 14 gündür kurtarılmak için bekliyor. Keçinin sahibi İbrahim Kocaman, keçisinin kurtarılması için yetkililere çağrıda bulundu.

Osmaniye'nin Kadirli İlçesinin Koçlu köyünde kayalıklara çıkan Karakız adlı keçi kayalıklardan yukarı çıkamadığı için orada mahsur kaldı. Sahibinin kurtarma çalışmaları netice vermeyince, keçinin sahibi İbrahim Kocaman keçisi için yetkililerden yardım istediğini söyledi. 1 Hazirandan bu yana indiği kayalıklardan çıkamadığı için uçurumda mahsur kalan keçi, 14 gündür yaşam mücadelesi veriyor. Sahibinin on dört gün önce otlatmaya götürdüğü keçi sürüsü, dağınık bir şekilde etrafa yayıldılar. Ardından otlanan keçilerden birisinin aşağı doğru indiğini gören İbrahim Kocaman, keçisini durdurmaya çalışsa da başarılı olamadı. Tüm sürünün oradan ayrılmasının ardından, inatçı keçi yaklaşık 200 metre yüksekliğe sahip uçurumun ortasında öylece kalakaldı. Ne yukarı çıkan ne de aşağı inen Karakız on dört gündür uçurumun ortasında öylece bekliyor.

Keçisinin durumuna çok üzülen Kocaman, Karakız'ın 14 gündür yerinden kıpırdamadığı bölgeye gelip onu kontrol ediyor. Uçurumun kıyısından onu izleyen sahibi, onun açlıktan veya susuzluktan öleceği için endişe duyduğunu ifade ediyor. Karakız'ın sahibi Osmaniye'de ve Kadirli'de keçisinin kurtarılması için belirli yerleri aradığını, ancak olumlu bir dönüş olmadığını söylüyor. Keçisinin de bir can taşıdığını, ona yazık olduğunu dile getiren Kocaman, her gün gelip onu kontrol ettiğini, aç ve susuz daha ne kadar dayanabileceğini bilmediğini ve onun bir anda önce kurtarılmasını istediğini söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *