» 
»
 

Karaman'da serinlemek için sulama kanalına giren 3 çocuk boğuldu

Karaman'ın Soğla Mevkiindeki köye ait olan 3 metre derinliğindeki sulama kanalına giren 3 küçük çocuk boğularak hayatını kaybetti. Olay yerine gelen çocukların yakınları sinir krizi geçirdi.

Karaman'da sulama kanalı havuzu 3 çocuğun mezarı oldu. Meydana gelen korkunç olay, dün akşam saatlerinde gerçekleşti. Karaman'ın Ayrancı İlçesine bağlı olan Kıraman köyünde, 16 yaşındaki Hüseyin Güney, 12 yaşındaki Kadir Güney ve 16 yaşındaki Serhat Yağçı motorlu araç ile ile Soğla mevkiinde bulunan sulama kanalının olduğu yere geldiler. Sıcaktan bunalan ve serinlemek isteyen çocuklar, sulama kanalına ait olan 3 havuza girmek istediler. Ter örgüler ile çevrili olan havuza girmeyi başaran çocuklar havuzun derinliğini hesaba katmadan suya atladılar. Derinliği 3 metre olan ve tabanı naylon olan havuza giren amca çocukları boğularak hayatını kaybettiler.

Saatin geç olması ile birlikte eve dönmeyen çocukları için endişelenen köyün bekçisi ve hayatını kaybeden çocuklardan Hüseyin Güney'in babası Durmuş Güney, çocukların sulama kanalı havuzunda cansız bedenlerini görünce, acil sağlık ekiplerine ve jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen AFAD ekipleri, bellerine bağlamış oldukları halatlar ile havuza girip çocukları çıkardılar.

112 Acil Sağlık ekipleri ve jandarma çocukların yaşamını yitirdiğini tespit etti. Çocukların öldüğü haberini alan ailesi ve yakınları sinir krizi geçirdiler. 3 çocuğun cansız bedeni ambulans ile Karaman Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı incelemelerde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *