» 
»
 

Karargah rahatsız haberine soruşturma başlatıldı

Hürriyet Gazetesi'nde 25 Şubat tarihinde yayımlanan bir haber hakkında yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatıldı. "Karargah rahatsız" başlıklı haberdeki karargahın "cunta yapılanması" olabileceği değerlendiriliyor.

24 Şubat Hürriyet Gazetesi'nde "Karargah rahatsız" başlıklı birinci sayfa haberi ile ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Haberin başlığında geçen karargahın "cunta yapılanması" olabileceği değerlendirmesi üzerine İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet Hakan Sağlam'ın suç duyurusunda bulunmasıyla Başsavcılık soruşturma başlattı. Kaynağının Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat olarak belirtildiği dilekçesinde Sağlam, haberde geçen "askeri kaynaklar" olarak tanımlanmış olan cunta yapılanması üyeleri olduğunu belirttiği kişilerden de şikayetçi oldu. Dilekçede, gazetede yer alan haberin Genelkurmay Karargahında 7 hususta rahatsızlık yaşandığına yönelik olduğu belirtilirken, ''Tarihin hemen her döneminde gelişmenin ve yenileşmenin önünde büyük bir engel teşkil eden cunta yapılanmalarının Osmanlı Devleti'ni ve Türkiye Cumhuriyeti'ni ne kadar büyük sıkıntılara soktuğu herkesin malumudur.'' ifadeleri de kullanıldı.

Savcılık, 25 Şubat 2017 tarihli Hürriyet gazetesinde "karargah rahatsız" başlığıyla yayımlanan haberin içeriğinde bahsi geçen karargahın hükümet icraatlarını önlemek üzere bir cunta yapılanması olabileceği izlenimiyle şikayet dilekçesini de nazara alarak soruşturma başlatıldığını açıkladı. Mehmet Hakan Sağlam ise haberde söz konusu karargahtaki rahatsız kişilerin kim olduklarını öğrenmek istediklerini belirtti. 15 Temmuz olayı sonrasında 250'ye yakın şehit verildiğini hatırlatan Sağlam, "Bu kadar olaya rağmen hala ordu içerisinde bu tür eylemi düşünebilecek insanlar varsa, vatan hainleri varsa bunların tespit edilmesi amacıyla suç duyurusunda bulundum.'' şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *