» 
»
 

Karayolları 640 personel için düğmeye bastı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamada Karayollarına alınacak personel için düğmeye basıldığını, yakın zamanda ilana çıkılacağını söyledi

Karayolları'nda görevlendirilmek üzere 640 personel alımı için yakında ilana çıkılıyor. Karayollarında personel eksikliğinin bulunduğunu belirten Bakan Ahmet Arslan alımların 2017 yılı için yapılacağını söyledi. Öncelikle ihtiyaç mühendis kadrosunda. Ardından tekniker ve teknisyene ihtiyaç duyuluyor. Maliye Bakanlığı'na iletilen alım listesinde 640 kişinin alımının birkaç ay içerisinde tamamlanacağı ifade edildi. Bakan personel alımıyla ilgili sorulan bir soruya içtenlikle cevap vererek ilanın hazırlandığını, yakında yayınlanarak duyurunun yapılacağını kaydetti. Karayolları Genel Müdürlüğü için yapılacak alımları mühendis, tekniker ve teknisyen ağırlıklı olacak.

İlanın askıya çıkması ise iki aylık bir süreyi bulabilecek. Lisans, önlisans ve lise mezunlarının başvurabileceği kadrolardan mühendislik için lisans mezunlarının başvurması gerekiyor. Tekniker kadrolarına ön lisans mezunları başvurabilecek. Teknisyen kadrolarına ise ortaöğretim ve lise mezunlarının başvuruları alınacak. Alımların hangi kadrolara ne kadar dağıtıldığı hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmazken, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne alınacak mühendis, tekniker ve teknisyen alım sürece başlar başlamaz kamuoyu ile paylaşılacak. 

Bazı internet sitelerinde alımlarla ilgili yanlış ve yanıltıcı bilgilere rastlanabiliyor. Onun için en doğru bilgi kurumun internet sitesinden yetkililer tarafından paylaşılacak. Şu anda resmli bir açıklama yok fakat İlana iki aylık bir süreçte çıkılacağı biliniyor. Devlet Personel Başkanlığı'da konuyla ilgili adayları uyarmış ve yanlış bilgilere itibar etmemelerini istemiştir. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *