» 
»
 

Kardeşini kurtarmak için atladığı su kanalı ikisinede mezar oldu

Konya'da yaşanan olay yürekleri burktu... Sulama kanalına düşen zihinsel engelli kardeşini kurtarmak için arkasından atlayan abi kardeşi ile birlikte kanalda sürüklenmeye başladı... Hastaneye kaldırılan iki kardeş kurtarılamadı

Konya'nın Ereğli ilçesine bağlı bir köyde sulama amacı ile açılan kanala düşen zihinsel engelli çocuk ve onu kurtarmak için arkasından suya atlayan abisi hayatını kaybetti… Geçtiğimiz perşembe günü akşam üzeri 15:30 sularında yaşanan olay edinilen bilgiye göre 18 yaşındaki zihinsel engelli Emre Karabaş isimli gencin dengesini kaybederek suya düşmesi ile vuku buldu. Kardeşinin suya düştüğünü gören 22 yaşındaki ağabeyi Tevfik Karabaş Emre'yi kurtarmak için hemen arkasından atladı ancak akıntıya kapılarak kardeşi ile birlikte sürüklenmeye başladı. Olayı gören anneleri 44 yaşındaki Suna Karabaş da suya girererek bir yandan oğullarına ulaşmaya bir yandan da yardım çığlıkları atmaya başladı.

Çığlık sesleri üzerine olay yerine gelen vatandaşlar hemen polis ekiplerine ihbarda bulundu. Bölgeye sevk edilen itfaiye, polis ve sağlık ekiplerinin müdehaleleri sonrasında anne ve oğulları kanaldan çıkarılarak ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Ereğli Devlet Hastanesi'nde yapılan tedavisinin ardından anne Suna Karabaş taburcu olurken, bölgedeki çeşitli hastanelerde tedavi gören oğulları 18 yaşındaki Emre Karabaş ve 22 yaşındaki Tevfik Karabaş kurtarılamadı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *