» 
»
 

Kardeşinin bakan olduğunu halk pazarında öğrendi

65. Hükümetin Bakanlar Kurulu Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı ancak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan isim Faruk Özlü’nün ablası Mürüvet Çolak kardeşinin bakan olduğunu pazar yerinde satış yaparken arkadaşlarından öğrendi.

Düzce Topçular köyünde yaşayan Faruk Özlü’nün ablası Mürüvet Çolak halk pazarında arkadaşlarının söylemesi üzerine kardeşinin bakan olduğu bilgisini aldı. 63 yaşındaki Mürüvet Çolak o sırada Çilimli ilçesi Topçular köyünde kendi bahçesinde yetiştirdiği ürünleri pazarda satıyordu.

65. Hükümetin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görevlendirilen AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü'nün ablası kardeşinin bakan olduğu haberini alınca vatana millete hayırlı olması temennisinde bulundu. Kardeşi için çok mutlu olduğunu dile getiren Çolak, onun çok dürüst ve çalışkan olduğunu belirterek tuttuğunu koparan bir kişi olduğunu da ifade etti.

Ak Parti Düzce Milletvekili olan yeni Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü’den Düzce halkının çok beklentisi olduğunu da belirten Çolak, babasının kardeşine tembihlediği “çok çalışın, sakın ektik çalışmayın, dürüst çalışın” sözlerini de hatırlatarak Özlü’nün babasına olan sevgisini de dile getirdi. Kendisinin sık olarak kendilerinin ziyaretine geldiğini belirten Çolak, beş kardeş olduklarını ve kendisinin de bahçesinde yetiştirdiği fazla ürünleri pazarda sattığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *