» 
»
 

Karın ağrısıyla gitti! Bağırsağından 10 santimetre solucan çıktı

Karın ağrısı şikayeti ile hastaneye giden 69 yaşındaki kadın hastaya, bağırsağından safra yollarına girilmeye çalışıldığı sırada 10 santimetrelik solucanın olması doktorları bile şaşırttı.

Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 69 yaşındaki kadına, doktorlar endoskopik işlem sırasında bağırsaktan safra yollarına girilmeye girilmeye çalışıldığı sırada 10 santimetrelik solucan fark edildi.

Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Gastroenteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Kekilli yaptığı açıklamada, Ankara'da oturan 69 yaşındaki kadının karın ağrısı ve sarılık şikayetleri nedeniyle hastaneye başvurduğunu söyledi.

Hastaya safra yolu pankreası hastalıklarının tetkik ve tedavisinde uygulanan endoskopik işlem uygulanmaya karar verdiklerini, işlem esnasında daha önce hiç karşılaşmadıkları bir görüntüye şahit oldukları ve çok şaşırdıklarını belirtti.

Endoskopi sırasında hastanın bağırsağından yaklaşık 10 santimetre uzunluğunda yuvarlak bir solucanla karşılaştıklarını vurgulayan Kekilli, ülkemizde nadir görülen bir durum olduğunu dile getirdi. Hastanın vücuduna yerleşen solucanı çıkardıklarını ve sarılığı geçtikten sonra taburcu ettiklerini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *