» 
»
 

Karnında karpuz kadar fıtık olan adam ameliyatla kurtuldu

Böbrek taşı kırdırmak için özel bir sağlık merkezine başvuran Karabulut, kanser başlangıcı olduğunu öğrendi ve karnında karpuz büyüklüğündeki tümörden ameliyat olarak kurtuldu.

İzmir'de 66 yaşındaki Necmettin Karabulut adlı bir kişi çalıştığı fabrikadan emekli olduktan sonra böbreklerindeki taş nedeniyle 2 yıl önce Alsancak'ta bir özel sağlık merkezine başvurdu. Böbrek taşlarını kırdırmak için merkeze giden Karabulut, doktorun dikkati sayesinde vücudunda kanser başlangıcı olduğunu öğrendi. Acilen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi'ne gönderilen Karabulut burada ameliyata alındı ve pankreasındaki tümörden kurtuldu.

Karabulut'un karnında ameliyatı için 35 santimetre eninde ve 15 santim boyunda açılan alanda bu sefer fıtık oluştuğu tespit edildi. Boyutu ile herkesi hayrete düşüren fıtık, hayati tehlike arz etmemesine rağmen aynı hastanede Genel Cerrahi Uzmanı Ahmet Er ve ekibi tarafından başarılı bir ameliyatla alındı. Necmettin Karabulut, böbrek taşı ile başlayan rahatsızlıklarının sonrasında kanser olması ve sonra karnındaki büyük bir şişlikle dolaşmak zorunda kaldığını anlattı.

Karabulut, önce böbrek ile ilgili sorunu çözmeleri gerektiğinin kendisine söylendiğini, fıtığın ise karnında karpuz gibi sallandığını ifade ederek "Hasta olduğum için kimse olumsuz bir şey söylemiyordu. Hastalıkla kim dalga geçebilir. Gündüzleri çoğu zaman serbest bırakmıyordum. Kuşakla bağlıyordum." dedi. Bu şekilde yaşamanın da yürümenin de zor olduğunu belirten Karabulut, bu fıtıktan kendisini kurtaran doktora teşekkür etti. Aylarca uykusuz kaldığını da dile getiren Karabulut, bundan sonrası için "Oturacağım ve Allah'a şükredeceğim" ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *