» 
»
 

Karnından üçüz bebek büyüklüğünde tümör çıkarıldı

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Bacalı Hastanesi'ne başvuran Hamit Zantur, operasyon sayesinde karnındaki adeta üçüz bebek büyüklüğündeki 125 santim olan tümörden kurtuldu ve kanseri yenerek eski sağlığına geri kavuştu.

Mersin'de yaşamakta olan emekli öğretmen 61 yaşındaki Hamit Zantur, şubay ayında sindirim sistemindeki rahatsızlıktan dolayı bir üniversite hastanesi olmak üzere iki sağlık merkezine başvurdu. Zantur'a yapılan tetkikler sonucunda karnında büyük bir kitle olduğu tespit edildi. Oradan da Adana'daki başka bir sağlık merkezine sevk edildi. Bir süre radyoterapi ve kemoterapi tedavisi aldı. Ancak hiçbir faydasını görmedi. Son çare olarak da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakülteli Bacalı Hastanesi'ne gitti. Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı'na başvuruda bulunan Zantur, Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Kaan Parsak, uzman doktor Nidal Ofluoğlu, Ali Duran, Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'ndan Doç. Dr. Hakan Poyrazoğlu, Anestezi bölümünden ise Prof. Dr. Mehmet Özalevli'nin gerçekleştirdiği başarılı bir operasyon sonucunda karnındaki 125 santim, üçüz bebek ağırlığındaki kitle çıkarıldı. Bu şekilde kitleden kurtulan Zantur, eski sağlığına geri kavuştu.

Adeta yeniden doğan Zantur, Balcalı Hastanesi'ne gelirken acılar içinde kıvrandığını ancak tüm doktorların ve sağlık ekiplerinin sayesinde bu acılardan kurtulduğunu ifade etti. Operasyonda, bu büyük kitlenin kendi vücudundan nasıl çıktığını anlamadığını, şaşkın olduğunu ve kendisini üçüz bebek doğurmuş gibi hissettiğini söyledi. Sağlığına kavuşan Zantur'un doktorlarından Prof. Dr. Cem Kaan Parsak, son derece önemli bir başarıya imza atıldığını, tıp literatüründe bu operasyonun önemli bir yeri olduğunu belirtti. Parçalı olan kitlenin en büyüğünün 75 santim boyunda olmak üzere Zantur'un vücudundan 125 santim kitle çıkarıldığını söyledi. Ayrıca hastanın bu başarılı operasyon sonrasında eski sağlığına geri kavuştuğunu dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *