» 
»
 

Kars'ta PKK terör örgütü ile çatışma çıktı: Yaralı askerler var

Kars'ın Sarıkamış İlçesinde güvenlik güçlerimiz ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışma sonrasında 2 askerin yaralandığı bildirildi.

Alınan bilgilere göre PKK'lı terör örgütü mensuplarının Kars'ın Sarıkamış İlçesindeki köy halkından zorla gıda malzemesi almalarından dolayı şikâyetler doğrultusunda müdahele etmek amaçlı gelen güvenlik güçlerimiz ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı. sarıkamış köyündeki teröristler ile sıcak temas kuran güvenlik güçlerinden teröristlerin korkup ormanlık alanlara doğru kaçtıkları belirtildi. Güvenlik güçlerimizin silahlı müdahalesinden sonra hem havadan hem karadan PKK'lı teröristlerin sıkıştırdığı söylendi.

PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında yaşanan arbede sırasında 2 askerin çatışmada yaralandığı ve olay yerine gelen helikopter ile Kars Kafkas Üniversitesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi tarafından tedavi altına alındıkları söylendi.Kafkas Eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavi altına alınan askerlerimiz hakkında hastane yönetiminin yaptığı açıklamalara göre çatışmada yaralanan ve tedavisi süren 2 askerin de tedavilerinin iyiye gittiği belirtildi. Güvenlik güçlerimizin yaptığı açıklamalar doğrultusunda PKK'lı teröristlerin yakalanmaları kapsamında operasyonların devam edeceği de eklendi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *