» 
»
 

Kaş ve kirpik dökülmesine bitkisel çözüm yolları

Show TV ekranlarında sabahların neşesi programı Zahide Yetiş'lenin bugünkü konuğu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kaş ve kirpikler neden dökülür? Sorusunu yanıtlıyor. Kaş ve kirpik dökülmesine bitkisel çözüm önerileri detaylarda...

Zahide Yetiş'le hafta içi her gün saat 09.30'da ekranlara gelmeye devam ediyor. Zahide Yetiş'lenin 1 Kasım bölümünde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kendisine yöneltilen soruları yanıtlıyor. Güzel bir görünüşün ince ama en önemli detaylarından biri olan kaş ve kirpikler, aynı saçlar gibi zamanla yıpranmaktadır. Yıpranma ile beraber ise dökülmeler meydana gelebilir. Seyrekleşen kaşların rahatsız edici görünümünü kapatmak için çoğu kişi kaş farı, kalemi, boyası kullanmaktadır. Ancak önemli olan dökülen kaşları ve kirpikleri eski haline getirebilmektir. Güzelliğe gölge düşüren bu durumun yaşanmaması için, düzenli olarak günlük yapılan makyaj temizlenmelidir. Öte yandan kaş ve kirpiklerdeki dökülmeye iyi gelecek bitkisel çözüm yöntemini ele alan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kaş ve kirpik dökülmesine muhteşem bitkisel önerilerini denemekte fayda var.

Yüz hatlarına adeta bir kimlik kazandıran kaş ve kirpiklerdeki dökülmeye ne iyi gelir? Kaş ve kirpikleri güçlendirmek için, 1 çay kaşığı sarımsak yağı ile 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırıp kirpik ve kaşların olduğu yerlere sürmek gerekiyor. Ayrıca kaşları güçlendirmek için de 2 diş sarımsak yağı, 1 yemek kaşığı badem yağı ve testere dişli aslan pençesini pamuklu çubuk ile göze değdirmeden uygulamak gerekiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *