» 
»
 

Kastamonu'da 38 asker zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Kastamonu’da bu akşam iftar yemeklerini yiyen askerlerden 38 tanesinin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırıldığı belirtiliyor.

Gelen son dakika bilgisine göre, Kastamonu ilindeki 5’inci Jandarma eğitim Alay Komutanlığında bu akşam saatlerinde iftarını yaptıktan bir süre sonra, aynı taburda bulunan askerlerin mide bulantısı ve kusma şikayetleri oluşmaya başladı. Hızla artmaya başlayan şikayetler üzerine 38 asker, gıda zehirlenmesi şüphesiyle revire başvurdu. Burada durumu ciddi olduğu belirtilen 6 asker, Özel Kastamonu Anadolu Hastanesine, bunların dışındaki 2 askerinde Kastamonu Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavilerine başlandığı ifade edildi. Geriye kalan30 askerin halen başlangıçta başvurdukları revirde müdahale edildiği açıklandı. kontrol altına alınan askerler arasında hayati tehlikesi bulunan herhangi bir askerin olmadığı da gelen bilgiler arasında.

İftar sonrası askerlerin, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastanelere kaldırıldıkları belirtilirken, gıda zehirlenmesi şüphesiyle önce mideleri ne müdahale edilerek, mide yıkama operasyonu yapıldığı belirtildi. Askerlerin, yedikleri yemekten veya kantinden aldıkları kekler nedeniyle zehirlendikleri şüphesi üzerinde durulurken konu hakkında soruşturma açılması bekleniyor.


 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *