Katar Hava yolları en uzun ve kesintisiz uçuşa imza attı

Dünya’da bir ilki gerçekleştiren Katar Hava yollarına ait Boeing 777 tipi yolcu uçağı, Doha’dan Auckland’a tam 16 saat 23 dakika süren kesintisiz uçuşla rekor kırdı.

Yaptığı kesintisiz uçuş ve yolculara sağladığı uçuş konforu ile dünya devi olan Katar Hava Yolları, yeni rekoru ile ilgili resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalara göre, Doha’dan hareket eden ve Auckland yönünde ilerlemekte olan yolcu uçağı 14 bin 535 kilometrelik mesafeyi 16 saat 23 dakikada kat ederek yerel saatle 07.25'te Auckland Havalimanı'na indiği kaydedildi.

Dünyan üzerinde rekor olarak kabul edilen 16 saat 23 dakikalık uçuşu gerçekleştiren 4 pilot ve 15 kabin görevlisi için havalimanında tören düzenlendi. Dünyanın en ucuz uçuşunu gerçekleştiren uçak, yolcu ve kabin ekibini karşılamak için yapılan ve Yeni Zelanda Ticaret Bakanı Todd McClay'ın da katıldığı bir törende Katar Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Akbar Al Baker’e plaket takdim etti.

McClay törende yaptığı açıklamada, kesintisiz uçuşların her iki ülken için ticaret ve turizm açısından önemli bir kalkınma aracı olacağı, şehre inen uçağın bugün Doha’ya geri dönmek için havalanması beklendiğini ifade etti. Dönüş uçuşunun rüzgarın durumuna göre 17 saat 30 dakika süreceği tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *