» 
 

Katar Hava Yollarından THY pilotlarına astronomik rakamlarda maaş teklifi

Arapların gözde hava yolu firması Katar Hava yolları, tecrübeleri dolayısı ile sektörde dikkat çeken THY pilotlarını 53 bin lira gibi astronomik maaşlarla transfer etmeye başladı...

Dünyaca ünlü hava yolu şirketi Katar (Qatar) Türkiye’nin milli hava yolu şirketi THY pilotlarını transferleriyle adından oldukça söz ettirir oldu. Katar Havayollarının THY pilotları pilotlarını kendi bünyesine alabilmek için önemli rakamlar ödemeye hazırlanıyor.

Dünya devi firma artan pilot ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile Türk pilotlarına THY pilotlarını ikna edebilmek için dev maaşlar havalarda uçuştu. Ortalığı karıştıran, piyasaları alt üst eden pilot transferinde büyük paralı maaşlar THY pilotlarını ikna edecek gibi görünüyor.

Habertürk tarafından servis edilen habere göre, THY’de uçuşlarda 16 bin lira alan ikinci pilota 11 bin 400 euro (40 bin lira), 25 bin lira alan kaptan pilota 15 bin euro (53 bin lira) ücret teklifi sunulduğu, bu yüksek rakamları kabul eden pilotların Katar Hava Yollarına geçtiği ifade edildi. Bu yaşananlar karşısında THY ve diğer havayolu şirketlerinin nasıl bir tutum sergileyeceği merak uyandırırken, TSK'dan çok sayıda pilotun da özel sektör ve THY'de pilot olarak geçiş yaptığı alınan bilgiler arasında.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *