» 
»
 

Katar krizinde son durum! Çavuşoğlu Suudi Arabistan'da açıklama yaptı

Katar krizi tarafların yeni açıklamalarıyla gündemdeki yerini korurken Türkiye'nin girişimleri de en üst düzeyde devam ediyor. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu yapmış olduğu görüşmeler sonrası bir takım değerlendirmelerde bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir takım ziyaretler için gitmiş olduğu Suudi Arabistan'da Katar krizi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Katar krisine yöenlik yapmış olduğu kısa açıklama şu şekilde: Kral Hadimu'l- Haremeyni Eş-Şerifeyn Katar ile ilgili düşüncelerini anlattılar. Bizde neticede sorun olabilir bir taraftan bunu belgelendirmek lazım bir taraftan ama sorunu çözmek için önemli bir rol alması gerekiyor diye düşünüyoruz. Şu anda içinde bulunduğumuz şartları biraz yumuşatmakta fayda var diye konuştu

Açıklamalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajıyla devam eden Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanımızın da zaten Krala bir mesajı vardı. Sorunu çözmek için biz de katkı sağlamak için hazırız demişti. Bu görüşmeyle sorun çözüldü mü hayır. Başka ülkeler de var şu an çok karmaşık durumda. Bana göre çok faydalı ve samimi bir görüşme oldu ifadelerini kullandı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *