» 
»
 

Katliam köyünde karnelerini alan çocuklar mezarlığa koştu

Bölücü terör örgütünün Diyarbakır Sur'un Tanışık köyünde bomba yüklü kamyonu infilak etmesi ile 16 köylünün yaşamını yitirdiği katliam köyünde, karnelerini alan çocuklar sevinçlerini yaşayamadılar. Karnelerini alıp mezarlığa koştular.

Bir okul döneminin daha bitmesi ile öğrenciler karnelerini aldılar. Karne heyecanını velileri ve sevdikleri ile paylaşan mutlu öğrenci tablolarının yanı sıra Diyarbakır'ın Sur İlçesinin Tanışık köyünde acı bir tablo ile karşılaşıldı. Terör eylemlerinden en derin yaralar alan çocuklar, eğitimlerinden mahrum kaldıkları gibi karne sevincinden de yoksun kaldılar. Terör örgütünün bomba yüklü bir aracı infilak etmeleri üzerine 16 hayatın yitip gittiği katliamda, 36 çocuk da yetim kaldı. Karne günleri buruk ve gözyaşı dolu geçen çocuklar karnelerini alır almaz kaybettikleri sevdiklerinin yanlarına, mezarlığa koştular. Mezar taşlarına karnelerini gösteren ve mezar taşlarını öpen çocukların gözyaşları toprağa döküldü...

Özlemleri gözlerinden okunan çocukların karne sevinçleri boğazlarında düğümlendi. Kimi babasının mezarına götürdü karnesini, kimi ise herkesten önce karnesini göstermek istediği amcanın mezarında aldı soluğu... Okullarından karnelerini alan çocuklar, koşarak mezarlığa geldiler ve karnelerini mezar taşlarına gösterdiler. Terör örgütünün eylemlerinden dolayı eğitimlerini tamamlayamayan çocuklara, bir nebze de olsa sevinç yaşatmak için dağıtılan pek iyilerle dolu karnelerini alan yetim çocuklar, karnelerini ilk göstermek istedikleri yitirdikleri yakınlarına soluk soluğa koşarak gittiler.

Çocuklardan Muhammed Yaman Sur'da meydana gelen patlamada yaşamını yitiren babası için çok üzgün olduğunu dile getirerek, karnesini ilk babasına göstermek istediğini, karnesini ilk ona göstermediği için babasının üzülmesi istemediğini ve bir gün okuyup insanların hayatlarını kurtarmak için doktor olacağını dile getirdi. Onunla aynı kaderi paylaşan Ali Yaman ise, babasının onun okumasını istediğini, karnesini ilk ona getirdiğini ve akşam rüyasına girmesi için dua ettiğini, babasının halâ Diyarbakır'da olduğunu ve birgün evlerine geri döneceğini bildiğini söylemesi yürekleri dağladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *