» 
»
 

Kayak ve snowboard eğitimi 2 saatte mümkün

Türkiye'de kış turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ'da iki saatlik kayak ve snowboard eğitimi ile turistler eğlenceli dakikalar geçirebiliyor.

Bursa Uludağ'da tatil yapmayı düşünen turistler arasında kayak ve snowboard yapmayı bilmeyenler tedirginlik yaşıyor olabilir. Ancak hiç kayak ya da snowboard yapmayı bilmeyenler bile 2 saatlik eğitim ile piste çıkabiliyor. Uludağ'daki eğitmenlerden 2 saatlik ders alan turistler 340 lira eğitime, 70 lira da ekipmana ödeme yaparak kayak yapmayı öğrenebiliyor.

Kış turizminde gözde merkezler arasında yer alan Uludağ'da doluluk oranı, yarıyıl tatilinin de başlaması ile birlikte yüzde 100'e ulaştı. 8 binden fazla yatak kapasitesi bulunan Uludağ'da haftasonu ve günübirlik turistlerle birlikte binlerce kişi konaklıyor.

Son yıllarda kar yağışı bakımından oldukça bereketli bir dönem geçirdiklerini belirten Türkiye Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Başkanı Yahya Usta, sezonun yoğun geçtiğini belirtti. Uludağ'da kayak ya da snowboard dersi almak isteyenlerin dernek yerleşkesinden randevu alması gerektiğini belirten Usta, kayak ekipmanlarının da kiralanması gerektiğini ifade etti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *