» 
»
 

Kayalıklardan düşen Yüzbaşı Fırat kurtarılamayarak şehit düştü

Şehit haberleri yürekleri yakmaya devam ederken bir acı haber de Hatay’dan geldi. Dörtyol ilçesinde arazi arama tarama çalışmaları yaparken Amanos Dağları’ndaki kayalıklardan düşen Yüzbaşı Rıza Fırat hastanede şehit oldu.

Jandarma Yüzbaşı Rıza Fırat, Hatay’ın Dörtyol ilçesi Amanos Dağları’nda yürüttüğü arama tarama çalışmaları sırasında kayalıklardan aşağı düştü. Gece saatlerinde yürütülen faaliyetler sırasında Amanos kırsalında düşerek yaralanan Yüzbaşı Rıza Fırat  acilen hastaneye kaldırıldı.

31 yaşındaki Bordo Bereli Yüzbaşı Fırat, helikopter vasıtasıyla Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hastanede hayata gözlerini yumdu.

Acı haber Adıyaman Karapınar Mahallesi’nde Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi (82. Yıl Devlet Hastanesi) arkasında bulunan baba ocağına ulaştırıldı. Yenisanayi mahallesinde oturmakta olan ailesine Fırat’ın şehadet haberi Adıyaman Vali Yardımcısı Levent Öztin, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Haci Erdengi ve askeri yetkililer tarafından ulaştırılırken, evin etrafına Türk bayrakları asıldı. Şehit Fırat’ın 5 kardeşten en küçüğü olduğu ve bekar olduğu öğrenildi. Şehitin sinir krizleri geçiren yakınlarına ilk müdahaleyi ise olay yerinde bulunan sağlık ekipleri yaptı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *