» 
»
 

Kaybolan Çiçekler Hatice olayında 17 Mayıs'ta neler yaşandı?

İnci Ertuğrul'un sunumuyla Kaybolan Çiçekler'de 7 ay önce kaybolan Hatice ile ilgili tüm bilgilerin içinden Soner'in izine rastlandı.

Kaybolan Çiçekler 17 Mayıs tarihli yayınında yine kayıpları aramaya devam ederken, tam 7 ay önce, annesi evdeyken dışarı çıkan, bir daha da geri dönmeyen 16 yaşındaki Hatice'nin annesi Fadime'nin anlattıkları birbirini tutmadığı için kafalarda soru işareti bıraktı. Melek Hanım canlı yanına telefonla bağlanarak, halası Fadime'nin kızının kaybolmasıyla bir ilgisi olduğuna inanmadığını, halasının çok iyi niyetli saf bir nisan olduğunu anlattı. Melek Hanım, Soner'in Hatice'ye evlenme teklif ettiğini, kendisinin Soner'den şüphelendiğini söyledi. Sözlerine devam eden Melek Hanım "Eğer Hatice'ye bir şey olmadıysa mutlaka bir yolunu bulup arar" derken Fadime'nin telefon görüşmelerinin yüzde doksan dokuzunun Soner Aktaş'la olan konuşmalar olduğunu da sözlerine ekledi.

Soner'in, Hatice'nin başka biriyle sözlenmesine tepki gösterdiğini belirten anne Fadime Aktaş, Soner'le, hattını kapattıktan sonra yapıkları yüz yüze görüşmelerde,kimseyi aramamalarnı söylediğini ifade etti. Sabah 7 de kalktıgını anlatan anne Fadime Aktaş, inekleri besledikten sonra Güler'in geldiğini, dışarı çıkacaklarını ama, kendisine Haticenin gelmesini istemediğini söylediğini belirtti. Kızın evden çıkmasını kendisinin de istemediğini söyleyen anne Fdime Aktaş, o gün Arif  evdeyken onu gelip alan da Soner'di dedi.

Baba Ali Aktaş sözlerinde, endişeleri arasında,kızının tanımadığı bir yere  götürülüp orada tutulduğunu düşünüyorum, Soner, kıza zorla birşey yapmışşa da yurt dışına değil de başka bir yere kaçırıp, saklamışr olabilir dedi. Arif ile Soner'in arasının iyi olduğunu, Hatice'yi beraber kaçırmış olma ihtimallerinin de olabileceiğini söylerken, İnci Eğtuğrul, baba Ali Aktaş'ın saatler konusunda sürekli karmaşık bilgiler vermesinden dolayı tepkilerde bulundu.

Uzmanların ulaştığı bilgilere göre, 11 Ekim'de kızları için kayıp başvurusu yapan aile, kızlarının telefonunun kartını çalışmadığı için kırdıklarını, Fadime Hanım'ın da eşinden gizli yeni bir numara aldıklarını belirtirken, kayıp başvurusunda bulunulan Hatice'nin bir gün sonra kapılarının önünde görüldüğünü söyleyenlerin olduğu belirtiliyor. 

Fadime Aktaş'ın, Hatice'nin okuması yazması olmadığını söylediği halde kızın okulda kaydı olduğu stüdyoda şok etkisi yaratırken, çevrede konuşan kişiler tarafından yapılan iddiaya göre, 28 Nisan'da Sonerle konuştuklarını, açık açık Hatice'yi sevdiğini söylediği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *