» 
»
 

Kayıp olan 12 yaşındaki çocuğun cesedi sulama kanalında bulundu

Adana'da aldığı kuşları geri vermek için 5 gün önce evden çıktıktan sonra bir daha dönmeyen 12 yaşındaki çocuğun sulama kanalında cesedi bulundu.

Adana'da 5 gün önce, satın aldığı kuşları geri vermek için evden çıktıktan sonra kendisinden haber alınamayan 12 yaşındaki çocuğun sulama kanalında cansız bedeni bulundu. Alınan bilgilere göre, olay Adana'nın Seyhan ilçesi Yeşilevler Mahallesi'nde meydana geldi. 12 yaşındaki Ortaokul 7. sınıf öğrencisi Rıdvan Parlarca, kuş satıcısından satın aldığı birkaç kuşu, babasının evde çok fazla kuş olduğunu söylemesi ile kuşlardan birini bırakarak diğerlerini geri iade etmek üzere evden çıktı.

Kuşları geri vermek için 7 Ekim tarihinde evden çıkan Rıdvan, kuşları geri veremeden bir daha kendisinden haber alınamadı. Birkaç saat içinde çocukları dönmeyen aile, Rıdvan'ı aramaya başladı. Kuşçuya giden aile, kuşları teslim etmek istediğini ancak kendisinin almadığını ve sonra da gittiklerini söyledi. Kuşçuya giden güzergahtaki güvenlik kameralarını izleyen aile, Rıdvan'ın kiminle gittiğini buldu ve ona sordu. Ancak arkadaşı da eve döndüğünü, Rıdvan'ın da eve gittiğini bir daha onu görmediğini söyledi.

7 Ekim günü 37 yaşındaki baba Hasan Parlarca polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. 5 gündür aranan çocuk bir türlü bulunamadı. Bu sabah Seyhan ilçesine bağlı Hadırlı Mahallesi sulama kanalı içinde bir vatandaş, cansız bir beden gördüğünü polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, cesedi çıkarması için Can-Kur ekiplerine haber verdi. Can-Kur ekipleri cesedi sulama kanalından çıkardı.

AMCASI TEŞHİS ETTİ

Cenaze otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Öte yandan bu yaşta kayıp çocuk olup olmadığı araştırması yapıldı ve 5 gündür kayıp olan Rıdvan'ın ailesine haber verildi. Adli tıp kurumuna gelen Rıdvan Parlarca'nın amcası teşhis için morga girdi. Çocuğun yüzünün tanınmayacak halde olmasına rağmen, amcası çocuğun saçındaki sarı boyadan teşhis etti. Polis, çocuğun gerçek ölüm nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *