» 
»
 

Kayıp olarak aranan 2,5 yaşındaki Ferhat, kayalıklarda bulundu

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde bir köyde kaybolan 2,5 yaşındaki Ferhat Yıldırım, 25 saatin ardından kayalıklarda sıkışmış halde bulundu. Tüm geceyi sıkıştığı kayalıkların arasında geçiren küçük çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Elazığ'ın Arıcak ilçesindeki bir köyde dün kaybolan 2,5 yaşındaki Ferhat Yıldırım, 25 saat sonra iki kayanın arasında sıkışmış olarak bulundu. Alınan bilgilere göre, Arıcak'a bağlı Habercik köyünde yaşayan Cemil ve Zübeyde çiftinin 2,5 yaşındaki çocukları Ferhat, dün sabah saatlerinde kayboldu. Çocuklarının yokluğunu fark eden aile, önce kendi imkanları, ardından köylülerin yardımı ile arama yaptı. Ancak sonuç alamayan aile jandarmaya haber verdi.

Köye gelen İlçe Jandarma Komutanlığı ve AFAD ekipleri, gruplar halinde aralıksız olarak 25 saat boyunca 2,5 yaşındaki Ferhat Yıldırım'ı aradı. 25 saat sürdürülen arama çalışmaları bugün sonuç verdi ve küçük çocuk köyün 5 kilometre uzaklığındaki bir dağda iki kayanın arasına sıkışmış halde bulundu. Kurtarma ekipleri çalışma başlatarak küçük çocuğu sıkıştığı yerden çıkarmaya başladı. Yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından küçük çocuk sıkıştığı yerden kurtarıldı.

Kurtarılan çocuk, ola yerinde bekleyen sağlık ekiplerine sevk edildi. Sağlık durumunun iyi olduğu belirlenen çocuk, her ihtimale karşı ambulans ile ilçe devlet hastanesine kaldırıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *