» 
»
 

Kaymakam Safitürk'ün şehit edilmesi ile ilgili 7 kişi tutuklandı

Mardin'de bölücü terör örgütü üyeleri tarafından gerçekleştirilen, Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit olduğu saldırı ile ilgili olarak adliyeye sevk edilen 29 şüpheliden 7'si tutuklandı.

10 Kasım'da makam odasında, bölücü terör örgütü üyesi teröristler tarafından düzenlenen el yapımı patlayıcı (EYP) ile düzenlenen, İçişleri Bakanlığı tarafından (KHK) Kanun Hükmünde Kararname gereğince Deril Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit olduğu saldırının sonrasında Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın sürdürülüyor.

Soruşturma kapsamında, emniyet ve jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan 71 kişiden, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen 29 kişinin savıclıktaki sorguları tamamlandı. Sorgulamanın ardından da 17 kişi serbest bırakıldı.

Mahkemeye çıkarılan 12 şüpheli kişiden içlerinde, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Tahsin Erdaş, yeğeni Yazı İşleri Şefi Şerif Mesutoğlu, Derik zabıta Amiri Vedat Erol'un da yer aldığı 7 kişi tutuklandı. Diğer 5 kişi ise serbest bırakıldı. Öte yandan gözaltına bulunann 42 kişinin ise jandarmadaki işlemlerinin devam ettiği bilgisi alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *