» 
 

Kaynanalar dizisinin şoför Dursun'u Mete Dönmezer hayatını kaybetti

Kaynanalar dizisinde hayat verdiği Şoför Dursun karakteriyle tanınan sonrasında birçok dizi ve filmde önemli rollere imza atan Mete Dönmezer 69 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Ünlü sanatçının hayatını kaybetmesi ile ilgili olarak sosyal medyada açıklama yapan şarkıcı Zeliha Sunal, Bir süredir felçli olan ve huzurevinde yaşayan tiyatro, sinema ve dublaj sanatçısı Mete Dönmezer'in hayatını kaybettiğini yazdı.

1947 Ankara doğumlu olan ünlü sanatçı Halkevleri tiyatro kurslarını bitirdi. Ankara Mithatpaşa, Malatya Bölge, Ankara Birlik Sahnesi, Devlet Tiyatroları gibi önemli sahnelerde görev yapan Dönmezer, Kaynanalar dizisinde hayat verdiği "Şoför Dursun" rolüyle izleyici tarafından çok sevilmiş ve geniş bir hayran kitlesi edinmesini sağlamıştı.

Üvey Baba, Kaynanalar, Bizim Sokak, İkinci Bahar ve Mercan Kolye gibi önemli projelere de imza atan Mete Dönmezer, özellikle Üvey Baba'daki Komiser Ahmet karakteri ile ününe ün kattı. KİEV Film Festivali'nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazanan sanatçının ödülünü rahatsızlığı nedeni ile ödül aldığı filmin yönetmeni Atalay Taşdiken’e verilmişti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *