» 
»
 

Kaynar süt kazanına düşen küçük çocuk feci şekilde yandı

Ağrı'nın Özdirek Köyünde feci olay meydana geldi. Kaynamakta olan süt kazanına düşen talihsiz çocuğun yüzünde ve vücudunda ikinci ve üçüncü dereceden yanıklar meydana geldi.

Meydana gelen olay, Ağrı'nın Hamur İlçesine bağlı olan Özdirek Köyünde meydana geldi. Alınan bilgiler doğrultusunda, genç kadın bahçede süt kazanında süt kaynatırken, onun 2 yaşındaki çocuğu A.T. süt kazanına düştü. Annenin büyük paniğe kapılması ile küçük çoçucuğunu suyun altına tuttuldu. Ardından Ağrı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede yanık ünitesinin ektikliğinden dolayı vücudunun büyük bir bölümünde ikinci dereceden yanıklar oluşan çocuk, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne tedavi edilmek üzere kaldırıldı. Doktorlarından gelen ilk açıklamalara göre, iki yaşındaki A.T.'nin hayati tehlikeyi atlattığı söylendi.

Bahçedeki kaynar süt kazanına düşen çocuğun hayati tehlikeyi atlatmasının ardından vücudunun büyük bir kısmı tedavi edilip sargıya alındı. Anne çocuğunun bu halinden dolayı kendisini sorumlu tuttuğunu, onu gördükçe çok üzüldüğünü bir an önce iyileşmesini istediğini söyledi. A.T'nin babası Yusuf T. ise çocuğunun köyde süt kazanına düşen çocuğunun vücudunda ikinci ve üçüncü derece yanıklar olduğunu, tedavisinin halâ devam ettiğini söyledi. Ağrı'da yanık ünitesinin olmamasından dolayı Erzurum'da tedavisi devam eden A.T'nin sağlık durumunda korkulacak birşey olmadığını, ancak vücudundaki yanıkların tam iyileşmesi ile hastaneden taburcu olabilecekleri açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *