» 
»
 

Kayseri’de kuduz tehdidi! Bir mahalle karantinaya alındı…

Kayseri’ye bağlı Sarıoğlan ilçesinde yapılan incelemede bir sokak köpeğinde kuduz virüsü belirlenmesi üzerine Palas Mahallesi yetkililer tarafından karantinaya alındı.

İlçe Tarım Müdürü Gökhan Özkan tarafından konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamaya göre 24 Şubat tarihinde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılan bir ihbar dolayısı ile Palas Mahallesi'nde bir sokak köpeğinde şüphesi belirlenmesi sonrasında köpek itlaf edildi.

Sonrasında veteriner hekimler tarafından köpek üzerinden alınan örneklerin laboratuvar ortamında incelemesinin ardından elde edilen sonuçlarda kuduz virüsüne rastlandığını kaydeden Özkan, yetkili ekipler tarafından hastalık çıkan mahallenin kontrol altına alındığını belirtildi.

Özkan, elde edilen sonuçlar doğrultusunda Palas Mahallesi'nde çiftlik hayvanları için karantina uygulaması başlatıldığını vurgulayarak, görevli veterinerler tarafından hayvanların kuduza karşı aşılanmasına en kısa sürede başlanacağını ve ilçe Halk Sağlığı ekiplerince yerinde eğitim çalışması yapıldığını, köpekle teması olan kişilerin de aşılama çalışmasının devam ettiğini kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *