» 
»
 

Keçiören Metrosu açılışı için geri sayım başladı!

Ankara’nın Keçiören semtindeki trafik çilesini sonlandıracağına inanılan 2011 yılı itibariyle inşası Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına devredilen Keçiören Metrosu yarın (5 Ocak) açılıyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya istinaden, Atatürk Kültür Merkezi-Keçiören hattında faaliyet gösterecek olan ve yapımı tamamlanan M4 Keçiören Metrosu'nun açılış töreni, 5 Ocak Perşembe günü Keçiören Belediyesi önünde düzenlenen bir törenle yapılacak.

Tüm Ankara halkının heyecanla beklediği metro hattının açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katılmasının beklendiği ifade edildi.

Bu yeni hatla birlikte bir vatandaşlar için adeta çileye dönüşen trafiği hafifletecek olan AKM-Keçiören metro hattı sayesinde seyahat süresini 17 dakikaya indirecek. İlk etapta 3'lü dizi vagonlarla ve 7 dakika aralıkla hizmet verilecek olan metro seferlerinde servis aralığı ihtiyaca göre daha da kısalacak. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *