» 
»
 

Kenan Sofuoğlu geçirdiği talihsiz kazada kalça kemiğini kırdı!

Kenan Sofuoğlu, Supersport Magny-Cours sıralama turunda düşerek, kalça kemiğini kırdı. Sofuoğlu, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Kenan Sofuoğlu'nun sağlık durumu ne? Detaylar haberde...

Supersport Magny-Cours sıralama turunda düşerek kalça kemiğini kıran Kenan Sofuoğlu, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Peki Kenan Sofuoğlu'nun sağlık durumu nasıl? Kenan Sofuoğlu, bugün Fransa yarışı için yapılan sıralama turunda talihsizlik yaşadı. Pist üstünde yapılan ilk kontrollerin sonrasında hastaneye kaldırılan Sofuoğlu'nun bel ve kalçasında üç kırık olduğu belirlendi.

Kenan Sofuoğlu'nun bu gece ameliyat için ambulans uçak ile Türkiye'ye döneceği bildirildi. Sofuoğlu'nun bu kazanın ardından sezonu kapatması tahmin ediliyor. Sofuoğlu, Supersport'ta son iki yılı şampiyon bitirmişti.

KENAN SOFUOĞLU'NUN SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLAMA

Kenan Sofuoğlu'nun sosyal medya hesabı Instagram'dan yapılan açıklamada, milli sporcu Kenan Sofuoğlu'nun bugün Fransa yarışı için yapılan sıralama turunda, kötü hava şartları nedeniyle büyük bir kaza geçirdiği ve bu nedenle Fransa'da acil olarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Sofuoğlu'nun bel ve kalçasında ciddi üç kırık bulunduğu ve sporcunun en hızlı şekilde tedavisinin sağlanması için Sağlık Bakanlığı, Spor bakanlığı ve Dış İşleri Bakanlığı'nın müşterek çalışmaları ile Sofuoğlu'nun ambulans uçak ile Türkiye'ye naklinin sağlanacağı aktarıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *