» 
»
 

Kenan Sofuoğlu şampiyonluk kupasını aldı

Milli mototikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'ndaki başarısından dolayı 2016 sezonu şampiyonluk kupasını aldı.

Milli mototikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'ndaki 2016 sezonu şampiyonluk kupasını aldı. Kawasaki Puccetti takımının pilotu Kenan Sofuoğlu, sezonun son 12. sezon yarışında Katar'daki Lusail şehri ile aynı ismi taşoıyan 5 bin 380 metrelik pistte kıyasıya mücadele etti. Önceinde şampiyonluğu ilan edilen milli mototikletçi Sofuoğlu, Katar yarışını da ikinci sırada bitirdi ve sezonun son yarışını 216 puanla lider olarak tamamladı. Akşam gerçekleştirilen yarışların sonrasında kupa töreni düzenlendi ve Sofuoğlu'na 2016 sezonu kupası verildi.

Kenan Sofuoğlu'nun Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, 2016 sezonunu şampiyonlukla tammaladığı için mutluluk duyduğunu dile getirdi. Sezon içindeki tüm destekçilerine teşekkürlerini sunan Osmanlıspor'un sporcusu Kenan Sofuoğlu, bir sezonun emeği olan kupasını milletine armağan ettiği, kupayı kendisi kazanmış olsada bu kupanın Türkiye'ye ait olduğunu dile getirdi. Pistlerde Türk Bayrağı'nın dalgalandığı ve İstiklal Marşı'nı çaldırdığı için onurlandığını ifade etti. Bundan sonra bir sonraki sezona yönelik çalışmalara başlayacağını, seneye de Kawasaki Puvvetti ile mücadele edeğini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *