» 
»
 

Kendisine zorla sahip olan eski sevgiliye kurşun yağdırdı

Konya'da meydana gelen korkunç olayda eski sevgilisinin kendisine uyguladığı şantaj ve şiddettin yanı sıra zorla sahip olmasınında eklenmesi üzerine daha fazla dayamayan Havva Büyükdoğurcan, şantajcı sevgili Mehmet Ok öldürdü.

Konya'da vuku bulan akıl almaz olay 3 çocuk annesi Havva Büyükdoğurcan 21 yıllık evli olduğu eşinin 2 sene önce hastalanarak ölmesi üzerine aynı mahallede oturduğu Mehmet Ok ile tanışarak bir birliktelik yaşaması ile başlamış oldu. Bir süre daha devam eden birliktelik Havva Büyükdoğurcan 2005 senesinde yeni bir evlilik yapması ile sonlandırılmak istendi. Ancak Mehmet Ok ayrılmayı kabul etmeyerek Havva Büyükdoğurcan'ı yaptığı şantaj ve bedensel şiddetlerle kendisi ile birlikte olmaya zorlamaya başladı. Eğer söylediklerini yapmazsa ailesine geçmişte yaşadıkları ilişkiyi anlatmakla tehdit etti. Bu şekilde birkaç kez birliktelik yaşandı. İddialara göre en son on gün önce Mehmet Ok, Büyükdoğurcan'ı yeniden arayarak yanına çağırdı. Darp ve şatajlarına devam eden adam bu kez zorla  Büyükdoğurcan'la beraber oldu. O gece zorla yanında tuttuğu kadını ertesi gün evine bıraktı. Yaşananlar üzerine bir silah edilen Havva Büyükdoğurcan, tüm ikazlarına rağmen yinede eşinin olmadığı saatte eve gelen Mehmet Ok'a kurşun yağdırdı. Vücuduna 5 tane kurşun isabet eden adam olay yerinde hayatını kaybetti.

Cinayetin ardından polisi arayarak ekndisini ihbar eden Büyükdoğurcan olay yerine gelen ekiplerce gözaltın alındı. Gözaltı işlemleri sırasında anlaşıldıki cinayetin işlendiği esnada Havva B.'nin 11 yaşındaki oğlu cinayete tanık olduğunu ifade ederek, öldürülen kişinin zaman zaman eve gelerek annesi ile tartıştığını ve evdeki dolap kapaklarını camları kırdığını söyledi. Annesinin bu sebeple adama ateş ettiğini belirtti. Havva B. sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine yollandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *