» 
»
 

Kenevir tarlalarına operasyon düzenlendi! 3 bin kök ele geçirildi

Muğla'nın İl Jandarma Komutanlığına bağlı olan Menteşe ilçesine Jandarma ekipleri operasyon düzenledi. Uyuşturucu madde yetiştirilen tarlalarda çok sayıda kenevir bulundu ve el konuldu. Haber detayları...

Muğla'nın Menteşe ilçesine bağlı olan Jandarma Komutanlığı ekiplerinin uyuşturucu madde yetiştirilen tarları keşfederek o bölgelere operasyon düzenledi. Düzenlediği bu operasyonda uyuşturucu madde yetiştiren ve satışını yapan iki ayrı bölgede 3 bin 442 Hint keneviri kökü bulundu. Ayrıca 4,5 kilogram esrar maddesi ekipler tarafından bulundu ve el konuldu.

Menteşe İlçesine ve diğer ilçelere oldukça uzak olan ve dağ mahallesi olması nedeni ile çamlık alanlara dikim yapmayı tercih eden şahısların ihbarını alan Menteşe İlçesinin Jandarma Komutanlığı ekipleri dikkat çekmeyecek bir şekilde özel sivil ekip kurdu. Sivil ekipler ihbar edilen bölgeye gittiler ve yaptıkları incelemeler sonunda adli kurum ve makamlardan aldıkları arama kararı sonrasında kenevir tarlasının bulunduğu bölgede operasyon gerçekleştirdiler.

Göktepe Mahallesi'nin Böğürtlen mevkisinde düzenlenen sıkı operasyonda aldıkları ihbarda olduğu gibi çam ağaçları arasına ekilmiş 2 bin 720 kök Hint kenevirine rastlandı. Ekipler Hint keneviri ekimini yapma cesaretini bulan şahısların ev ve arazilerini de arama yapmadan geçmedi. Yapılan bu arama sonrasında ise 4,5 kilogram esrar maddesi de ele geçirdi.

Ekipler ilk yaptıkları operasyon sonrasında bir de Çamoluk Mahallesi'nin Tuzludere mevkisinde arama çalışmaları yaptı. Bu bölgede de tam tamına 772 kök Hint keneviri ele geçirdi.  2 farklı bölgede düzenlenen operasyon sonucunda toplam 3 bin 442 kök Hint keneviri ekipler tarafından imha edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *