» 
»
 

Kent merkezindeki Kura Nehri dondu

Ardahan'da il merkezinde etkili olan hava sıcaklıkları sıfırın altında eksi 16 derece olarak ölçüldü. Kent merkezinden geçen Kura Nehri ise dondu.

Sibirya'dan gelen soğuk hava dalgalarının etkisinde olan Doğu Anadolu Bölgesinde en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 16 derece ile Ardahan'da ölçüldü. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre, bugün bölgede hava sıcaklıklarının az bulutlu ve açık olduğu, sabah ve gece saatlerinde ise buzlanma ile don olayının görülmesi, pus ve sisin de görülecek.

Hava sıcaklıkları ise gece en düşük, sıfırın altında 16 derece, Erzurum 11 derece, Kars 11 derece, Ağrı 8, Erzincan 5 ve Iğdır'da 3 derece olarak kaydedildi. Bugün ise en yüksek hava sıcaklıklarının ise Erzincan'da 8, Iğdır'da 12, Ağrı'da 5, Erzurum'da 1, Kars'ta 3 ve Ardahan'da sıfır derece olması bekleniyor.

Bölgede kısa süre önce etkili olan ve kenti adeta beyaza bürüyen karın ardından 22 Kasım kar kalınlıkları Erzurum'da 3,Ardahan'da 22, Ağrı'da 1 ve Kars'ta 4 derece olarak belirlendi.

Doğu Anadoluda en düşük hava sıcaklığının görüldüğü Ardahan'da kent merkezinden geçen Kura Nehri dondu ve nehrin üst yüzeyi tamamen buz ile kaplandı. Soğuklardan dolayı ağaç ve yapraklarda kırağı, araçların camlarında ise buzlanma görüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *