» 
»
 

Kenya'da sıtma hastalığı nedeniyle 26 kişi öldü

Son günlerde Kenya'da yayılan sıtma virüsünden dolayı 26 kişinin hayatını kaybettiği ve bin 300'den fazla kişiye sıtma teşhisi konulduğu belirtildi.

Afrika'nın doğusunda yer alan Kenya'da son günlerde yayılan sıtma virüsü nedeniyle 26 kişi öldü ve bin 300'den fazla kişiye sıtma teşhisi konuldu. Ulusal basında yer alan haberlere göre, sıtmadan dolayı son bir hafta içerisinde Kenya'nın Marshabit eyaletinde 17, Baringo eyaletinde ise 9 kişi hayatını kaybetti.

Marshabit eyaleti Sağlık Müdürü Adano Koch'da yağışlar nedeniyle sıtma virüsünün yayıldığını vurgulanan açıklamada, geçen hafta yalnızca Marshabit eyaletinde sıtmaya yakalanan 17 kişinin öldüğü belirtildi. Baringo eyaletinde ise Kapau köyünde onlarca köyde sivrisineklerin de etkisi ile sıtma vakalarının arttığı vurgulanarak 7 kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı.

Eyalette son bir hafta içinde bin 300'den fazla kişiye sıtma teşhisi konuldu. Laisamis, Koch ve North Horr kasabalarına sağlık görevlilerinin gönderildiği ve durumun kontrol altına alınmaya çalışıldığı bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *