» 
»
 

Kepek şampuanı kullananlar dikkat! İçindeki madde kanser yapıyor

Günlük hayatımızda hijyeni sağlamak adına kullandığımız temizlik ürünleri hijyeni sağlamadığı gibi aynı zamanda kanser tehdidi ile karşı karşıya kalmamızı sağlıyor. Özellikle kepek şampuanlarının içerisindeki sülfat ve metilkloroizotiyazolinon ölümle sonuçlanan zararlar verebiliyor.

Uzmanlar herkesin birçok çeşit ve markası bulunan temizlik ürünleri ile temasta bulunmaktan solumaya kadar birçok faktörün kansere neden olduğunu bildirdi. İşte hayatımızda vazgeçilmez bir noktaya koyduğumuz ürünlerden kanser yapma riski en yüksek olanları…

Evimize yaydığı aromatik koku nedeni ile satın aldığınız oda spreyleri istenilen sonucu veriyor ancak hiçbir şey sağlığınızdan önemli değil. Bu ürünler kanserin yanı sıra astım ve hormonal bozukluklara sebep oluyor. Marketten alacağınız oda spreyleri yerine karbonatla sirkeyi karıştırıp odanızdaki kötü kokuları nötr hale getirerek, odanızın temiz kokmasını sağlayabilirsiniz.

Bir diğer tehlike ise kepeği yok ettiğine inanılan kepek şampuanlarında. Bu şampuanlar yüksek miktarda sülfat ve metilkloroizotiyazolinon içerdiği için zamanla cilt kanserine sebebiyet verebiliyor. Bunun yerine, 5 çorba kaşığı normal saçlar için olan şampuan, 3 çorba kaşığı biberiye yağını 3 çorba kaşığı elma sirkesi ve limon suyunu karıştırın. Hazırladığınız bu şampuan kepeği gidermek için size yardımcı olacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *