» 
»
 

Kerkük'te bir çocuk canlı bomba yeleğiyle yakalandı

Gaziantep'teki hain saldırının üzerinden birkaç gün geçmesinin ardından benzer bir saldırı Irak'ın Kerkük kentinde yapılacak iken son anda önlendi. 11-12 yaşlarında olan erkek çocuğu üzerinde canlı bomba yeleği ile güvenlik güçlerince yakalandı ve gözaltına alındı.

Gaziantep'te bölücü terör örgütünün küçük yaşlarda bir çocuğa canlı bomba yeleği giydirerek hain saldırıda bulunmasının ardından 54 kişi öldü ve 69 kişi ise yaralandı. Benzer bir saldırı Irak'ın Kerkük kentinde önlendi. 11-12 yaşlarındaki bir erkek çocuğunun şüpheli davranışları ile güvenlik güçlerinin dikkatinden kaçmadı. Çocuğun üzerinde yapılan aramada canlı bomba yeleği bulundu.

Son anda yakalanan canlı bomba, Iraklı güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Saldırı girişiminde bulunmak için harekete geçen küçük çocuğun hangi örgüt tarafından canlı bomba yapıldığı hakkında bir bilgi verilmedi. Ancak Gaziantep'te onlarca kişinin yaşamını yitirdiği gibi canlı bomba eyleminde yaşanması muhtemel bir facianın eşiğinden dönüldüğü belirlendi.

Iraklı güvenlik güçleri çoğunlukla Şiilerin gittiği Resul Azam Camisi'ne yönelik bir saldırı olma ihtimaline karşılık tedbir almıştı. Bunun üzerine bölgede faaliyette olan güvenlik güçlerinin gözüne bir çocuk takıldı. Polislerin yakalayarak tişörtünü çıkardığı çocuğun üzerinden bomba çıktı. Olay yerine bomba imha ekiplerinin gelmesinin ardından, çocuğun üzerindeki canlı bomba yeleği dikkatli bir şekilde çıkarıldı.

Kerkük polis müdürü Alpat Hattap Ömer'in yaptığı açıklamalarda, Kerkük'ün Tisin semtinde bulunan Resul Azam Camisi'ne yönelik bir saldırı düzenlemek üzere olan bir çocuğun üzerindeki canlı bomba yeleği ile yakalandığını belirtti. Çocuğun 11-12 yaşlarında olabileceği ve üzerindeki canlı bomba yeleğinin kontrollü olarak bomba imha uzmanları tarafından çıkarıldığı bilgisini verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *