» 
 

Kestane tezgahlara düştü! Kilosu ateş pahası

Türkiye'nin önemli kestane üretim merkezinden biri olan Sinop'un Erfelek İlçesinde yeni sezonun ilk ürünleri pazara indirildi. Pişirildikten sonra tezgahlarda yer alan kestanenin kilosu 70 lira ile cep yakıyor.

Türkiye'nin önemli kestane merkezilerinden Sinop'un Erfelek ilçesinde hasadı tamamlanarak pazardaki tezgahlara indirilen kestanenin kilosu 70 liradan satışa çıkarıldı. Yaklaşık bir hafta önce satışı başlayan kestane hasadının devam ettiğini belirten Erfelek Ziraat Odası Başkanı Ali Koca, kozalağından ayrılan sezonun ilk kestanelerinin pazarlarda yerini almaya başladığını belirtti.

Erfelek kestanesinin kabuğundan çabuk ayrılması ve parlak rengi ile farklı lezzeti olduğu için diğerlerinden ayrıldığını vurgulayan Koca, rekoltedeki bu yıl fazla olan düşüşün fiyatları yükselttiğini aktardı. Tüketicinin biraz pahalı kestane yemek durumda kalacağı belirtilirken, üreticinin kazanacağını ifade eden Koca, sezonun ilk ürünleri pişirildikten sonra tezgahlarda kilosu 70 liradan satıldığını dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *